ВООЗ назвала "колективним провалом" кількість смертей від кору


В 2018 році на кір захворіло 10 мільйонів осіб, 140 тисяч із яких померло. Серед померлих більшу частину складають діти до п’яти років, які не були вакциновані, повідомляє Reuters з посиланням на дані Всесвітньої організації охорони здоров’я.

"Той факт, що діти помирають від хвороби, якій легко запобігти за допомогою щеплення, обурює і є колективним провалом у сфері захисту найбільш вразливих частин населення", — сказав гендиректор ВООЗ Тедрос Аданом Гебреїсус.

За даними організації, показники 2019 року будуть ще страшнішими. За попередніми підрахунками, кількість хворих на кір у листопаді цього року була втричі більшою, ніж у листопаді минулого.

У 2019 році в США зафіксували найвищу захворюваність на кір за останні 25 років. Чотири європейські країни – Албанія, Чехія, Греція і Велика Британія – в 2018 році втратили свій статус "вільних від кору".

Найбільша кількість захворювань минулого року припала на Україну, Ліберію, Демократичну республіку Конго, Мадагаскар і Сомалі. На ці країни припала половина з усієї кількості випадків захворювання на кір у світі.

Підписуйтесь на наш "Telegram"-овий канал з новинами технологій та культури.

Раніше у Міністерстві охорони здоров’я України розвінчали міфи про лікування кору та розповіли, що потрібно знати про вакцини від цієї хвороби.

Докладніше про європейську кризу захворюваності на кір та її наслідки для України читайте у матеріалі Ольги Скрипник "Територія кору" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".


Джерело статті: “https://dt.ua/TECHNOLOGIES/vooz-nazvala-kolektivnim-provalom-kilkist-smertey-vid-koru-332117_.html”

Нажмите Enter для поиска или ESC для закрытия