Бочкала про «списки РНБО»: Спершу має бути рішення суду, а вже потім – санкції

В Україні настала «ера санкцій»? У лютому РНБО заблокувала «медведчуківські» медіа, але протягом кількох місяців так і не було відкрито жодної кримінальної справи про тероризм, пов’язаної з телеканалами. Утім, Рада нацбезпеки продовжує накладати нові санкції мало не щоп’ятниці. Наскільки правомірно діє цей орган і чи спроможний він розв’язувати питання як остання правова інстанція в країні? У програмі «Четверта влада» це прокоментував журналіст, громадський діяч Роман Бочкала.

Співзасновник ВГО «Стоп корупції» Роман Бочкала зазначив, що проблема санкцій РНБО – дуже чутлива й може позначитися на роботі усієї правової системи України.

«У нас уже так багато санкцій, щотижня їх накладають пачками. За таких темпів уся наша правоохоронна система зараз мала б працювати в три зміни, ніби за сталінських часів, щоб охопити усі ці санкційні списки. Адже кожна справа буде непроста. Якщо, звісно, є мета довести це питання до логічного фіналу. Бо тут, як кажуть, трохи переплутали місцями курку з яйцем: що має бути першим, а що – другим. Спочатку має бути кримінальна справа, спочатку рішення суду, а потім – санкції. У нас – усе навпаки: спершу санкції, а потім – нічого», – наголосив він.

Roman Bochkala 1
Роман Бочкала Фото: скриншот

Як приклад неефективності санкційної діяльності РНБО журналіст також згадав так званий «список контрабандистів».

«Усе відбувалося дуже дивно та непослідовно. Людину вже оголосили контрабандистом. Він уже все сховав, усі ланки порвав, він розуміє, що за ним стежать. Як тепер задокументувати його злочини? Ніяк. Треба було спочатку провести слідчі оперативні дії, завести НСРД, задокументувати ті чи інші епізоди, а вже потім це виводити в публічний простір та у площину конкретних рішень», – додав Бочкала.

На його думку, з одного боку, ці санкції стали потужним інструментом влади, адже кардинально змінили ситуацію в українському політикумі. Але, з іншого боку, вважає Роман, владі слід було зважати на наслідки. Адже накладення санкцій та оприлюднення санкційних списків загрожує державі низкою судових позовів. І якщо спочатку це будуть рішення українських судів, то згодом – і європейських.

Roman Bochkala 2
Роман Бочкала у програмі "4 влада" Фото: скриншот

Він також зауважив, що ці наслідки у підсумку ляжуть на плечі пересічних громадян і бюджету держави.

«Я не захищаю жодним чином ані «злочинців у законі», ані контрабандистів, ані канали Медведчука. Але треба думати про наслідки. Ці наслідки можуть настати вже за іншої влади. Але ті, хто зараз ухвалює рішення, на жаль, не замислюються про те, що буде далі. І для влади такий підхід – безвідповідальний», – резюмував Бочкала.

Повну версію інтерв’ю Романа Бочкали читайте на нашому сайті вже на початку наступного тижня.

Читати також:
Санкції РНБО: Зеленський відзвітував про результати боротьби зі “злодіями в законі” РНБО: З держдач у Конча-Заспі і Пущі-Водиці виселяють 20 осіб


Джерело статті: “https://stopcor.org/bochkala-pro-spysky-rnbo-spershu-maye-buty-rishennya-sudu-a-vzhe-potim-sankcziyi/”

Нажмите Enter для поиска или ESC для закрытия